Bezpieczeństwo Windows Opole 7, 8, 8.1 i 10

Usługi Informatyczne, Outsourcing IT, Bezpieczeństwo ITBezpieczeństwo Windows Opole

Microsoft Windows od wersji Vista wprowadzał systematycznie kolejne rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa IT. Bezpieczeństa szeroko rozumianego. Warstwy sieciowe; systemowego – posiada rozszeżony system plików, rozszerzenie o nazwie – GPT; nakładkowego, mamy nowe konta Microsoft, nowy interfejs i nowe opcje w kontach użytkownika.

O jakie nowości chodzi ? W przypadku partycji GPT nie możemy zaszyfrować komputera i swoich cennych danych programem który nie byłby złamany bo Bitlocker jest już złamany. O ile nie przeszkadza to użytkownikowi o niskich wymaganiach, to użytkownik wymagający, zwłaszcza pracujący zawodowo na komputerze ma już nie lada problem. Zapominając o swoim laptopie naraża na wyciek informacji danych z firmy.

Bezpieczeństwo Windows OpolePołączenia sieciowe we wszystkich sieciach Windows są lub mogą być nasłuchiwane przez nieautoryzowane procesy jakie instalujemy z programami albo mamy zafundowane z tzw bloatware czyli programami instalowanymi przy zakupie komputera – zwykłymi śmieciami. Windows logując się do sieci internetowej czy to bezprzewodowej czy przewodowej czy gsm czy obojętnie jakiej – łączy się z serwerami Microsoftu, żeby sprawdzić ping i czy ma Internet. Dzięki temu zamiast wykrzyknika na ikonie od połączenia karty sieciowej mamy ikonę połączenia z Internetem. P.S. Microsoft prócz zwykłego ping pobiera i zapisuje adres IP !!!!!!! Oczywiście można to obejść. Windows po odpowiedniej konfiguracji pod tym względem może być bardzo bezpieczny.

Bezpieczeństwo Windows OpolePowłoka Modern UI, która zapisuje w chmurze wszystkich danych. Wymagany jest One Drive, konto MS, które pobiera takie rzeczy jak: lokalizacja, kamera, mikrofon, wifi, adresy internetowe i wszytko inne by reklamy były odpowiednio sprecyzowane.

Podsumowanie, Windows 8, 8.1 i 10 może być bezpieczny tylko jeśli go odpowiednio skonfigurujemy. W szczególnie wrażliwych przypadkach trzeba stosować maszynę wirtualną, zmiany adresu MAC oraz proxy.

Windows 8,8.1 i 10 to kierunek, z którego już nie ma odwrotu. Czy dobry ? Na pewno wygodny i mniej bezpieczny na standardowych ustawieniach o ile w ogóle.

Dokąd zmierzają systemy Windows firmy Microsoft ? Do chmury ale jaki to przyniesie skutek i czy się przyjmie – nie wiadomo.

Bezpieczeństwo Windows Opole

www.serwiskomputerowyopole.pl

www.logicsoft.pl